• Atrakcie v Krásne nad Kysucou

Atrakcie a zaujímavé miesta


Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum

V Kultúrnom dome v meste Krásno nad Kysucou sa nachádza Vlastivedné múzeum kde je hlavnou atrakciou replika mamutej samice v životnej veľkosti, vzhľadom k nájdeným fosílnym pozostatkom v blízkom okolí. Okrem toho je tu veľmi zaujímavá stála expozícia: Kysucká odysea - od pravekých ľudí po astronautov. Expozícia prezentuje dejiny Kysúc od najstarších lovcov mamutov cez vek Juraja Turzu až po storočie kozmických letov. Nevšedným príbehom Vás prevedie interaktívny audiovizuálny sprievodca. Bližšie informácie: www.kysuckemuzeum.sk

Železobetónový most cez rieku Bystrica

Železobetónový most cez rieku Bystrica

Najstarší železobetónový most v strednej Európe postavený v roku 1891 firmou Wayss. Na moste je osadená socha Jána Nepomúckeho, ktorý je vzhľadom na okolnosti svojej smrti patrónom a ochráncom mostov.

Gps súradnice:
Latitude: 49° 23' 57.76" N | Longtitude: 18° 50' 22.97" E

Kamenný most Blažkov

Kamenný most Blažkov

Najväčší celo-kamenný most na Slovensku postavený v roku 1835 talianskými staviteľmi. Má uctyhodnú dĺžku cca 50 metrov a výšku 9,4 metra. Na moste nechýbajú ani klasické kamenné otvory slúžiace k odvodneniu mostovky, ktorá je medzi parapetmi široká 7.35 metra.

Gps súradnice:
Latitude: 49° 21' 53.781" N | Longtitude: 18° 50' 10.002" E

Most lásky a priateľstva

Most lásky a priateľstva

Most lásky a priateľstva sa nachádza nad riekou Bystrica v miestnej časti Kalinov. Mesto Krásno nad Kysucou umožnilo zaľúbencom a priateľom zamykať na moste zámky, pričom kľúče sú na znak nerozlučnosti hodené do vody.

Gps súradnice:
Latitude: 49° 23' 33.8" N | Longtitude: 18° 51' 44.1" E

Kostol svätého Ondreja

Kostol svätého Ondreja

Kostol sv. Ondreja je rímskokatolícky farský kostol, ktorý sa nachádza na Námestí svätého Ondreja v Krásne nad Kysucou. Svojou dĺžkou je najväčším kostolom na Kysuciach a patrí k najväčším kostolom v rámci Žilinskej diecézy. Bol postavený v roku 1861.

GPS súradnice:
Latitude: 49º 23' 22'' N | Longitude: 18º 49' 57'' E

Bunkre z II. svetovej vojny

Bunkre z II. svetovej vojny

Betónové bunkre typu Tobruk (ringstand 58c) postavené nemeckou armádou koncom roku 1944 na obranu cesty cez Bystrickú dolinu. Nájdete ich na cyklotrase popri rieke Bystrica.

MM Aréna

MM Aréna

Novopostavený komplex zimného štadióna, veľkolepého fitness, štýlového wellness centra a reštaurácie. Najmodernejšia a najlepšie vybavená aréna na Slovensku ponúka moderné zázemie a rozľahlé priestory pre športové vyžitie a relax. Najmä po namáhavých túrach po Krásňanských osadách určite padne vhod oddych vo skvelo vybavenom wellness centre.

Bližšie informácie: www.mmarena.sk

Rozhľadňa na Hladkom vrchu

Rozhľadňa na Hladkom vrchu

Nová rozhľadňa s murovaným základom a drevenou vrcholovou časťou pri obci Zborov nad Bystricou ponúka výnimočné výhľady na okolitú krajinu. Na rozhľadňu sa možno dostať z mesta Krásno nad Kysucou po červenej turistickej trase vedúcej hrebeňom oddeľujúcim doliny Kysuce a Bystrice.

Späť hore